Ще з часів Стародавнього Єгипту косметичні засоби широко використовували не тільки як «прикрасу» обличчя, а для його захисту від негативних впливів дикої природи. Так що ж змінилося зараз? Чому косметику стали сприймати, як фактор, який суперечить здоров’ю шкіри обличчя?

З появою друкованого друку в Китаї (1041 р.) з’явилася можливість обміну інформацією з широкими масами, а отже, і рецептами краси та молодості, які до цього передавалися жіночою половиною родин і зберігалися у знахарок. З розвитком кіноіндустрії розвивався і напрямок декоративної косметики. Звичайні дівчата, дивлячись на екранних дів, хотіли стати схожими на них будь-якими способами. Навіть якщо потрібно було поголити брови або нанести тональний крем, що за щільністю нагадує пінобетон. Саме поява ЗМІ та телебачення надала розвитку б’юті-індустрії геометричної прогресії. У 1909 році реклама косметики в американському Vogue скоріше дорікала читачкам в не ідеальному кольорі обличчя. Жінок, буквально, змушували ховати недоліки своєї шкіри за неймовірною кількістю шарів різноманітних декоративних засобів. І ніхто, звісно, не думав тоді про догляд. Важливо було зберегти «обкладинку».
Як і властиво будь-якому процесу розвитку, ми спочатку додаємо побільше складових, а потім стрімко вичленовуємо зайве наповнення. Йдучи від простого до складного і назад до простого.

У середині 18-го століття медики стали проводити клінічні дослідження і писати наукові праці про шкоду одних інгредієнтів і позитивний вплив інших, патентувати нові формули, що захищають шкіру від негативних впливів. Незабаром після того, як з’ясували, що на вибір тонувального засобу впливає не тільки паковання, а й аромат, до тональних засобів і пудр почали додавати парфуми і різного роду ароматизатори (яким у сучасних тональних основах не місце). Наступним глобальним переворотом у ніші тонувальних засобів стало додавання в них різного роду силіконів.

У наші дні полиці косметичних магазинів і аптек наповнені великою кількістю тональних кремів і пудр, які обіцяють нам ефект «фотошопу» і забезпечать стійкість ідеального макіяжу на весь день. Ваш лук не буде зіпсований, тональний крем не залишиться на комірі, слідів від акне не буде видно. Чи шкідливо це для шкіри? Здебільшого – так! Адже так рідко ми дивимося на склад косметичної продукції, яку купуємо для щоденного використання. Простий обиватель без поглиблених знань хімії, дивлячись на етикетку, не побачить сенсу в прочитаному. Таким чином, назви на кшталт ‘Tocopherol’ (вітамін Е), ‘Cyclopentasiloxane’ (медичний силікон) тільки введуть нас у ступор, а не розкажуть важливу інформацію. У той час, як мінеральна олія (продукт нафтопереробки), яка заплутала всіх, викличе схвалення завдяки своїй приставці ‘мінеральна’.

У 70-ті роки пік захворювання акне припадав здебільшого на підліткову аудиторію, у 21-му ж столітті відсоток появи акне у дорослих зріс на 25%. Незважаючи на те, що багато жінок проводять по кілька годин на тиждень у свого лікаря-косметолога, намагаючись впоратися з проблемою, не приділяють належної уваги домашньому догляду і правильному підбору декоративної косметики, яка не буде перешкоджати лікуванню. А тим паче, не посилить хворобу. У таких питаннях варто довірити рівний тон свого обличчя тональній основі, яка розроблена косметологами. Доктор Данне Монтегю-Кінг – засновник бренду DMK, що має більш ніж 40-ка річний досвід у роботі зі шкірою і створенні косметологічних засобів. «Я хотів щось, що не заважатиме моїй лінії космецевтики працювати», сказав Данне. Так і з’явилися тональні основи, які за всіма параметрами ідеально підходять для призначення в домашній догляд. Склад тональних основ гармонійно поєднує в собі компоненти, які не просто не перешкоджають, а сприяють загоєнню і підтримують лікування шкіри. Основним компонентом усіх продуктів декоративної лінії є природний консервант BotaniChem. Від крему-бази під макіяж Creme Glace до помади він забезпечує знезаражувальний ефект, що робить косметику сумісною навіть з ін’єкційними процедурами. Медичний силікон зі свого боку зберігає природну вологу шкіри, не створюючи водночас ефекту маски на обличчі. Не варто забувати і про те, що фотозахисна добавка Діоксид титану – така ж невід’ємна частина складу, як і пігмент. Безумовно, багато хто звик отримувати від сонця все, але, думаю, не варто нагадувати про те, що шкіра потребує захисту. Особливо проблемна, особливо від сонця.

Догляд за шкірою та її краса з самих витоків належала косметам (так косметологів називали в Стародавній Греції). То чому не довірити їм це питання і зараз? Адже обираючи правильний тон ви обираєте здоров’я вашої шкіри.